Email: *
Temat: *
Wiadomość: *
SlideBar
SlideBar

Email: *
Temat: *
Wiadomość: *

mod_form_rezerwacja

 ZP.Kotarba2a

- najnowsze narzędzia dla Fizjoterapeutów

- wyjątkowe możliwości dla Pacjentów


Poniedziałek, 27 listopada 2017r. Ważna data dla polskiej rehabilitacji. Oto w Uzdrowiskowym Szpitalu Kompleksowej Rehabilitacji Krystyna w Busku-Zdroju został otwarty Ośrodek Diagnostyki i Rehabilitacji Uszkodzeń Narządu Ruchu „Anthropos”.
„Nowy rozdział w historii buskiego kurortu”, „Nowa era w rehabilitacji”, „Technologia rodem z NASA” – zapowiedzi intrygowały. Dość powiedzieć, że na uroczystym otwarciu pojawiło się blisko 150 zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się m.in. Marek Tombarkiewicz – podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, Adam Jarubas –marszałek woj. świętokrzyskiego, dyrektorzy szpitali, przedstawiciele placówek sektora uzdrowiskowego z regionu, przedstawiciele duchowieństwa na czele z biskupem kieleckim - Jego Ekscelencją Janem Piotrowskim. Przybyli prezesi i dyrektorzy współpracujących z Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. klubów sportowych, bo również dla sportowców otwierają się tutaj nowe możliwości diagnostyki i jeszcze skuteczniejszej rehabilitacji.

Wszystkich zaproszonych nie sposób tu wymienić. Trudno natomiast dziwić się wysokiej frekwencji – rzecz dotyczyła przecież otwarcia jednej z najnowocześniejszych tego typu placówek nie tylko w Polsce ale w tej części Europy. Na uroczystość złożyły się dwie części – konferencja, podczas której zaprezentowane zostały założenia projektu realizowanego wspólnie z dostawcą sprzętu - firmą Technomex, oraz prezentacja ośrodka połączona z jego zwiedzaniem. Uroczystość prowadzili – Michał Figurski - znany dziennikarz telewizyjny oraz Grzegorz Gałuszka dyrektor Uzdrowiskowego Szpitala KRYSTYNA, który wspólnie z Wojciechem Legawcem – prezesem zarządu Uzdrowiska Busko-Zdój S.A. był gospodarzem wydarzenia. Prezes Wojciech Legawiec opowiedział o tym jak blisko trzy lata temu zrodził się pomysł powstania tej placówki. Ideą jej działalności miała być obiektywnie przeprowadzona diagnostyka Pacjenta przed i po zakończeniu kuracji, oraz monitoring postępów w jej trakcie. Dyrektor Grzegorz Gałuszka przeprowadził wstępną prezentację nowoczesnych urządzeń, w które został wyposażony ośrodek. Swoje uznanie dla inwestycji mocno podkreślali – minister Marek Tombarkiewicz oraz marszałek województwa – Adam Jarubas.

Należy dodać, że zarówno Michał Figurski jak i oczarowująca przybyłych wspaniałym recitalem Monika Kuszyńska – byli zachwyceni tym „kosmicznym miejscem w Busku”. Obecność dwójki tak znanych osób miała również wymiar symboliczny – obydwojga nie oszczędziły poważne problemy zdrowotne. Trudno więc dziwić się, że wyrazili nadzieję na możliwość korzystania z dobrodziejstw tutejszej rehabilitacji. Zgodnie podkreślali, że nie byli dotąd w tak spektakularnym miejscu jak właśnie „Anthropos”. Tu uchylamy rąbka tajemnicy - poruszająca się na wózku wokalistka skorzystała tuż przed oficjalnym otwarciem pod czujnym okiem fizjoterapeutów z egzoszkieletu.

Zwiedzaniu dwóch dedykowanych ośrodkowi sal ze specjalistycznym sprzętem towarzyszyła specjalnie przygotowana na tą okoliczność oprawa uruchomiona wspólnym naciśnięciem przycisku przez zaproszonych gości. Efekt - to feria filmowych prezentacji na ekranach, barw, dźwięku, świateł.

Teraz kilka słów o tym co przecież najważniejsze – czyli sprzęcie. Najbardziej spektakularny to wspomniany już egzoszkielet, platformy do oceny i treningu równowagi i chodu, bieżnie z opcją kontrolowanego poślizgu, interaktywne urządzenia do rehabilitacji kończyny górnej. Nie sposób wymienić wszystkich rozwiązań, które w trosce o Pacjentów zgromadzono w jednym miejscu – Szpitalu Krystyna, będącym częścią Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. Inwestycję zrealizowano dzięki wsparciu funduszy europejskich, a jej całkowita wartość to około 4 miliony złotych. Cieszymy się, że to właśnie w Uzdrowisku Busko-Zdrój S.A. – miejscu z blisko 200-letnim doświadczeniem w leczeniu i rehabilitacji zrealizowany został tak spektakularny i potrzebny projekt.

 

Tu naprawdę tradycja spotyka się z nowoczesnością, a technika wspiera doświadczenie.

Zdjęcia: Zbigniew Pior Kotarba