Email: *
Temat: *
Wiadomość: *
SlideBar
SlideBar

Email: *
Temat: *
Wiadomość: *

mod_form_rezerwacja

64214215 2342729099119875 792267182296793088 o

W dniach 12-15.06.2019 r. z inicjatywy Departamentu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego naszego województwa do świętokrzyskich kurortów przybyli liczni Goście zainteresowani turystyką zdrowotną i prozdrowotną, w tym członkowie międzynarodowej misji gospodarczej. W kilkudniowym programie znalazły się spotkania B2B przedstawicieli świętokrzyskich uzdrowisk z ekspertami z kraju i zagranicy a także fakultatywne zajęcia warsztatowe dotyczące tej gałęzi turystyki. Ważnym elementem były wizyty studyjne, w tym odwiedzenie obiektów Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. - Sanatorium MARCONI oraz Uzdrowiskowego Szpitala Kompleksowej Rehabilitacji KRYSTYNA, gdzie Goście zapoznali się z nowoczesną infrastrukturą oraz zakresem realizowanych tu świadczeń. Byli oni pod dużym wrażeniem standardów leczenia i rehabilitacji prowadzonych w tych obiektach.

25

Całość w dniu 14.06.2019 r. zwieńczyła Międzynarodowa Konferencja - Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy - nowe horyzonty zorganizowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, traktująca o promocji potencjału gospodarczego województwa świętokrzyskiego oraz regionalnych usług medyczno-uzdrowiskowych na rynkach zagranicznych.

DSC 0876

W konferencji udział wzięli m.in. Prezes Zarządu Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. Wojciech Lubawski, Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś, Członek Zarządu Województwa Świętkorzyskiego Marek Bogusławski oraz organizujący spotkanie Dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju UMWŚ Jacek Sułek,. Ważną częścią spotkania był panel dyskusyjny, w którym o perspektywach świętokrzyskich uzdrowisk jako marki eksportowej mówił Wojciech Legawiec – Prezes Zarządu Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. Konferencja potwierdziła, że świętokrzyskie kurorty zajmują bardzo ważne miejsce w gospodarce regionu i są przygotowane oraz otwarte na Gości z zagranicy.

 

1o

 

 

 

 

 Fot. archiwum wlasne ubz oraz udostępnione przez UMWŚ