Email: *
Temat: *
Wiadomość: *
SlideBar
SlideBar

Email: *
Temat: *
Wiadomość: *

mod_form_rezerwacja

3.Marconi

Grudzień to miesiąc szczególny. Wszystkim udziela się podniosła atmosfera zbliżających się świąt, uroczystych rodzinnych spotkań, radości, nadziei. Wspaniałym preludium do tych wydarzeń są Mikołajki – jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przybywa do nich Święty Mikołaj, obdarowuje podarkami, sprawia że zapominają o swych dziecięcych troskach. A przecież to ich uśmiech jest dla nas dorosłych najważniejszy. Dlatego jak co roku Mikołaj zawitał do Sanatorium MARCONI oraz Szpitala GÓRKA.


4 grudnia w MARCONIM Mikołaj spotkał się z dziećmi pracowników Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. podczas specjalnie zorganizowanej dla nich imprezy. Tańce i pląsy przeplatały konkursy z nagrodami, w których chętnie uczestniczyły dzieci dopingowane przez rodziców. Na spotkanie z Mikołajem przybyło ich ponad 150. Barwna impreza dostarczyła wiele radości, a zaangażowani animatorzy zdecydowanie stanęli na wysokości zadania.

6 grudnia Święty zawitał na GÓRKĘ. To miejsce szczególnie ważne dla dzieci, gdyż placówka powstała z myślą właśnie o najmłodszych pacjentach. Jadwiga Karcz – Dyrektor Szpitala oraz Wojciech Legawiec – Prezes Zarządu Uzdrowiska chętnie wspierali Mikołaja w obdarowywaniu podarkami. Każde z osiemdziesięciorga pięciorga dzieci otrzymało prezent. Wdzięczne dzieciaki rewanżowały się recytując wiersze i śpiewając piosenki. Pamiątkowym zdjęciom nie było końca. Święty Mikołaj zawitał także do sal I Oddziału Ortopedii Dziecięcej Szpitala, w których odpoczywali mali pacjenci po zabiegach i nie mogli uczestniczyć w zabawie mikołajkowej, zorganizowanej przy współpracy z Zespołem Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju.

Zarząd Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. pragnie niniejszym podziękować wszystkim osobom, organizacjom i instytucjom, dzięki zaangażowaniu których ten dzień zyskał należną mu oprawę i pozostanie na długo w pamięci naszych dzieci.